CARBON LASER PEELING

CARBON LASER PEEL

Laserkoorimine on mitte-invasiivne protseduur, mille eesmärgiks on surnud naharakkude eemaldamine, lipiidide ainevahetuse normaliseerimine ning naha uuendamise käivitamine. Protseduuri kasutatakse nahaprobleemide (sh akne) raviks.

Laseravi sobib igale vanusele, pidurdab kortsude teket ja vähendab peeneid jooni, pehmendab tumedaid laike ja sünnimärke. Mitmekordsel kordamisel tõstab ning pingutab nahka, parandab elastsust, niisutab ning annab selge ja särava jume.

Protseduuri kirjeldus

Esmalt puhastatakse nahk ning kantakse näole õhuke kiht vedelat poorset süsinikku, mis tungib sügavale naha pooridesse ning aitab surnud naharakkudel, rasul ja mustusel absorbeerura. See puhastab naha pindmist kihti, kuid ei mõju sügavale. Pärast vedeliku kuivamist alustatakse tööd laseriga ning

 toimub laser-fotoermolüüs dermises (naha keskmine kiht). Ehituselt sisaldab dermis erinevaid läbipõimunud kollageensete, elastsete (elastiin) ja retikulaarsete (retikuliin) kiudude kimpe. Nende võrgustik annab nahale vetruvuse ja elastsuse. Laser hävitab surnud rakud, stimuleerib kollageeni ja elastiini teket. Samuti vähendab patogeenset mikrofloorat ning parandab naha värvi ja pinnareljeefi.

Protseduur ei ole valus, vaid tekitab mõnusat soojatunnet. Laseri löök hävitab vedela süsiniku, millega koos hävineb ka absorbeerunud mustus, rasu ja surnud rakud. Kahanevad poorid, nahk on pehmem. Näohooldus on eriti kasulik rasuse nahaga inimestele, sest see vähendab aknest tekkinud bakterid ja vähendab rasunäärmeid.

Protseduuri näidustused:

Akne ja komedoonid
Varased vananemise märgid, päikesekahjustus
Laienenud poorid ja liigne rasu tootmine
Pigmendilaigud
Ebaühtlase värvi ja struktuuriga nahk

Protseduuri vastunäidustused:
Aktiivne/ravitav onkopatoloogia
Rasedus, imetamine
Kelloidarmid
Krooniline nahapõletik

Esimesel pildil nahk enne esimest protseduuri ning teine pilt kaks päeva hiljem.

Pärast protseduuri
Mõningatel juhtudel võib pärast protseduuri 48 tunni vältel esineda naha punetust või kihelust, kuid enamasti võib pärast protseduuri oma päevategevustega jätkata. Samuti võib kasutada kosmeetikat ja niisutavaid kreeme, kuid esimesed kaks nädalat tuleks vältida päevitamist, sestsee võib soodustada pigmendilaikude tekkimist.

Kordusprotseduur

Tavaliselt on tulemuse saavutamiseks vaja 3–6 protseduuri, kuid paranemisilminguid võib näha ka juba päev pärast esimest protseduuri.