MIS ON LASEREEMALDUS?

Laseriga on võimalik eemaldada või muuta heledamaks ebaõnnestunud püsimeiki, mis on tehtud, kas liiga tugeva pigmendiga või on soov muuta püsimeigi kuju või tooni.

Laseri abil tehtava protseduuri käigus eemaldatatakse vana püsimeik järk-järgult, seega protseduuride arv sõltub paljuski sellest kui sügavale on varasem püsimeik tehtud. Laser mõjutab pigmendi molekule ning lõhustab need, et värv saaks väljuda. 

Kohe peale esimesi protseduure on näha tulemusi, nahal nähtav pigment muutub heledamaks ning toimub värvikadu.
Protseduuride arv on väga individuaalne. Keskmiselt võib kuluda umbes 3-10 protseduuri. Iga protseduuri vahel peab olema 6-8 nädalane intervall. Vähendada protseduuride vahet ei ole otstarbekas, kuna pigment ei jõua väljuda kehast ning sellega takistab laseri tööd. Vanad osakesed jäävad ette järgmisele pigmendi kihile.

 Püsimeigi esimese protseduuri eemaldamisel võib pigment hoopis tumeneda püsimeigiks kasutatud segatud värvipigmentide omaduste tõttu. Järgmised protseduurid hajutavad tumenenud pigmendiosakesed nii nagu tavapärase tätoveeringu eemaldamise puhul

–  Pärast protseduuri võib piirkond olla veidi tursunud ja punetav. See on märk sellest, et nahk reageerib protseduurile ning seetõttu ka suurendab makrofaagide aktiivsus tegeleda purustatud pigmendiosakestega. NB! Hoia piirkonnal külmakotti ning ära piirkonda asjata puuduta.

–  Kindlasti ei tohiks katki teha piirkonda tekkinud ville. Need imenduvad ise. 

–  Hoida 4 nädalat otsese päikesevalguse eest kaetuna, et vältida nahapiirkonna hüperpigmenteerumist

–  Piirkond ei vaja erihooldust antiseptikumidega. Juhul kui punetus/turse 24h jooksul ei ole vähenenud

–  Tuleks palju vett juua, et intensiivistada immuunsüsteemi tööd. Ümbritseva ala masseerimine parandab piirkonna verevarustust ning seeläbi kiirendab tatoveeringu tuhmumise protsessi.