PÜSIMEIK

KÕIK, MIDA PEAD TEADMA PÜSIMEIGIST

Püsimeik ehk mikropigmentatsioon on huulte, kulmude, laugude värvikorrigeerimise meetod, tänu millele on võimalik luua soovitud näojooni. Püsimeik tehakse erinevalt tätoveeringust naha pindmistesse kihtidesse. Püsimeik ei ole oma nimest hoolimata kogu elu püsiv.

Kaua võtab aega paranemine?

Paranemine võtab aega 7-10 päeva. Püsimeigitud piirkonna paranemise kiirus on väga individuaalne ja sõltub sellest kuidas klient püsimeigi eest hoolitseb. Peale protseduuri annab meister kaasa põhjaliku koduse hoolduse flaieri ning vajalikud vahendid, et paranemine sujuks võimalikult edukalt.

Püsimeik sobib teile, kui:

 • Teil on loodusest päritud heledad ripsmed, kulmud ning huuled;
 • Te olete aktiivne inimene, käite tihti ujulas, palju reisite või tegelete spordiga;
 • Te olete väga hõivatud daam ning Teile on kallis iga säästetud minut;
 • Te tahate parandada näo märgatavat asümmeetriat või ealisi muutusi;
 • Te olete see, kes püüdleb täiuslikkuse poole ning tahab eluga sammu pidada.

Kas püsimeigi tegemine on valus?

Enne püsimeigi protseduuri teostamist kasutatakse nahal tuimestit. Tuleb meeles pidada, et kliendid on erinevad, ja osadel inimestel võib protseduuri ajal olla veidi ebamugavustunnet, mis pole valus.

Kui kaua püsimeik nahal püsib?

Kulmude püsimeik püsib nahal 1,5-2 aastat ja lainer- ja huulte püsimeik püsib 3-4 aastat. Püsivus sõltub kliendi enda nahatüübist, pigmentidest ja kliendi vanusest. Päikest võttes tuleb arvestada, et ilma päikesekaitseta kulub pigment heledaks.

Vastunäidustused püsimeigile: kalduvus keloidarmide tekkele, kasvajad, hepatiit (kõik vormid), HIV, põletikulised reaktsioonid nahal (psoriaas jne), rasedus, südamehaigused. 

Kas püsimeigi puhul on vaja kordusprotseduuri?

Enamasti on kordusprotseduur ehk hooldus vajalik, et saavutada kaunis ja kauapüsiv tulemus. Kordusprotseduuril saab teha korrektuure värvitoonis, -tumeduses ja ka kujus. Inimeste naha piirkonnad võtavad pigmenti vastu erinevalt, seega ei pruugi pigment esmase protseduuriga ühtlaselt jääda.

Kas püsimeigi tegemine on ohutu?

Püsimeigi tegemine on täiesti ohutu. Nõelad on ühekordsed ja ülejäänud tööks vajaminevad vahendid steriilsed või ühekordsed. Pigmendid, mida Püsimeigi Stuudios kasutatakse on kvaliteetsed.

 • Uurige kogu olemasolevat informatsiooni/kirjandust püsimeigi kohta. Pöörake tähelepanu mitte reklaam-, vaid infomaterjalidele. Lisaks meistri valimisele peate Te ka aru saama, mis on dermapigmenteerimine ning mida sellest protseduurist oodata. Teie põhjalik informeeritus takistab ebakvaliteetse teenuse ostmist.
 • Tehke endale selgeks, et püsimeik eeldab enamasti vähemalt kahe protseduuri läbiviimist.
 • Erinevatel inimestel hajub püsimeik erineva kiirusega individuaalse reaktsiooni tõttu värvainele.
 • Baltikumis töötavad siiani sajad, kui mitte tuhanded meistrid Tais, Hiinas ja sarnastes maades toodetud primitiivsete aparaatidega. Hea kvaliteediga püsimeiki selliste nahka traumeerivate „pastakatega“ ei ole võimalik saada. Kui meister väidab ikkagi vastupidist, tähendab see, et meister ei tea, mis on kvaliteet ega saa aru mikropigmenteerimisel nahas toimuvate protsesside olemusest.
 • Olulise tähtsusega on püsimeigi eduka tulemuse tagamiseks õige protseduurijärgne hooldus. Ebakorrektselt valitud/tehtav hooldus tekitab kas värvipigmendi eemaldumise kinnikasvamise jooksul, aidates immuunsusel lahti saada värvainest kui võõrkehast, või kiire kinnikasvamise naha armistumise kaudu, mis samuti ei ole soovitatav.

 • Tulevase püsimeigi eskiisi (selle geomeetrilised parameetrid) peab teadlikult kinnitama klient ise.
 • Teid rahuldava värvipigmendi valiku eest vastutab täies mahus meister.
 • Valides meistrit, peate valima spetsialisti, kes hakkab Teie kui püsikliendi kallal pidevalt tööd tegema. Sel põhjusel ärge kunagi tehke protseduuri „külalisstaari“ juures, keda Te hiljem ei suuda leidagi. Ärge tehke püsimeigi protseduuri spetsialisti juures, kes „jookseb“ oma aparaadiga ühest salongist teise, tehes tööd eelneva registreerimise alusel. Tõeline professionaal töötab ühes salongis nõuetekohaselt varustatud ja seadmestatud töökohal.

Ootame Teid püsimeiki!